Vymáhanie dlhu

Nepodľahnite tlaku vymáhačov

Popíjate obľúbenú rannú kávičku a s rodinou rekapitulujete uplynulý týždeň. Zrazu niekto zazvoní. Obleje vás pot. S obavami vstávate a pozeráte cez priezor na dverách. A je po rodinnej pohode. Za dverami opäť stoja vymáhači dlhov.

Profesionálne vymáhačské agentúry často pracujú na hrane zákona. Ich pravidelné návštevy sú pre dlžníkov ako nočná mora. Niet divu.

Preto nikdy neignorujte upomienky od veriteľov. Ani sa pred nimi neskrývajte. Snažiť sa o dohodu s veriteľom je vždy jednoduchšie, ako čeliť nepríjemným vymáhačom.

Ako prebieha vymáhanie dlhu?

Práca vymáhačov nemá z hľadiska vymáhania dlhu žiadnu oporu v zákone. Napriek tomu je veľmi efektívna. Vymáhači používajú praktiky, ktoré útočia na beztak podlomenú psychiku dlžníka. Výnimkou nie sú vyhrážky či vydieranie.

Ako reagujú ľudia? Často podľahnú tlaku a požičajú si peniaze na splatenie dlhu. V lepšom prípade od blízkych, v horšom od banky. Ale neuvedomujú si, že sa len ďalej zadlžujú. A čoskoro ich navštívi vymáhač od iného veriteľa.

Má vymáhač rozsiahle právomoci?

Nemá. Vymáhač musí preukázať, že koná oprávnene. Musí mať splnomocnenie od veriteľa. Ale pozor! Vymáhač nie je úradná osoba ako exekútor. Preto ho nikdy nepúšťajte do svojej domácnosti. Nesmie vám zabaviť majetok, ani vás vypočúvať.
A neplaťte nič v hotovosti!

Aké je východisko z vašej situácie?

Vyčerpali ste všetky dostupné možnosti, no nedohodli ste sa s veriteľmi? Pomôžeme vám. Vaše dlhy vyplatíme odkúpením vašej nehnuteľnosti. Zbavíte sa tak dlžôb a môžete budovať svoj život bez finančných ťažkostí.

Rozhodli ste sa vyriešiť finančné problémy predajom nehnuteľnosti? Uľahčíme vám komunikáciu s veriteľmi (bankou, vymáhačmi, exekútorom, dražobnou spoločnosťou). Urobíme všetko pre to, aby sme s nimi uzavreli dohodu.

Vyriešime vašu neľahkú situáciu.

Nečakajte, kým vaše dlhy narastú. Čím rýchlejšie budete konať, tým jednoduchšie a efektívnejšie bude riešenie.


V ktorej fáze dlhu sa nachádzate?


1. fáza UPOMIENKA
4 tipy, vďaka ktorým predídete upomienkam
 
Viac informácií »
2. fáza VÝMÁHAČI
Nepodľahnite tlaku vymáhačov
 
Viac informácií »
3. fáza EXEKÚCIA
5 efektívnych ciest ako sa vyhnúť exekúcii
 
Viac informácií »
4. fáza DRAŽBA
Čo robiť, keď vám hrozí dražba majetku?
 
Viac informácií »
 


Potrebujete našu pomoc?
Napíšte nám.

* Povinný údaj

Vyplnením formulára sa k ničomu nezaväzujete.

Zdieľať