Čo robiť, keď vám hrozí dražba majetku?

Exekúcia je v plnom prúde. Stratili ste aj poslednú nádej na záchranu majetku. Váš majetok teraz rozpredajú na dražbe. Samozrejme, pod cenu. A vy si spomínate, ako tvrdo ste museli pracovať, aby ste ho nadobudli.

Vaše dlhy narástli až natoľko, že vám budú dražiť majetok? Prísť o hnuteľné či nehnuteľné veci zásahom štátu je obrovská rana. Rozlúsknuť túto situáciu bez ujmy je už takmer nemožné. Napriek tomu nie ste úplne stratení.

Čo je to dražba?

Dražba môže byť nútená, ale aj dobrovoľná. Exekútor k nej pristúpi vtedy, keď dlžník nedisponuje žiadnymi financiami. Nasleduje rozpredaj zabaveného majetku Hnuteľného aj nehnuteľného. Nezabúdajte, že dražba je pre dlžníka cenovo nevýhodná. Jeho majetok sa často draží pod cenu.

Jednou z nekalých praktík je dražba viacerých zabavených vecí súčasne. Exekútor môže predať váš majetok ako celok. V takých prípadoch sa vaše veci dostanú do rúk vypočítavým obchodníkom a majiteľom bazárov. Tí potom súpravu rozdelia na kusy a rozpredávajú ďalej.

Aký je postup pri dražbe?

Dražba začína posudkom súdneho znalca, ktorý určí hodnotu zabaveného majetku. Potom sa stanoví vyvolávacia cena. Dosahuje výšku len dvoch tretín celkovej hodnoty. Platí pre prvé kolo dražby.

V druhom kole dražby sa cena majetku zníži na polovicu hodnoty, ktorú určil súdny znalec. Čo to v praxi znamená? Prídete o celý majetok. Ale čo je horšie, vydražená suma kvôli zníženým cenám nepokryje všetky vaše dlhy! A tie sa s vami vlečú ďalej.

Aké sú východiská z vašej situácie?

Už vyhlásili termín dražby vášho majetku? Stále máte šancu vyhnúť sa jej. Ako na to?

  • Odvolajte sa.
  • Upozornite na procesné chyby v exekučnom konaní.
  • Predajte svoj majetok ešte pred dražbou. Za výhodnejšiu cenu.

Vyčerpali ste všetky dostupné možnosti, no aj tak vám hrozí dražba majetku? Pomôžeme vám. Vaše dlhy vyplatíme odkúpením vašej nehnuteľnosti. Zbavíte sa dlhov a začnete budovať svoj život bez finančných ťažkostí.

Rozhodli ste sa vyriešiť finančné problémy predajom nehnuteľnosti? Uľahčíme vám komunikáciu s veriteľmi (bankou, vymáhačmi, exekútorom, dražobnou spoločnosťou). Urobíme všetko pre to, aby sme s nimi uzavreli dohodu.

Vyriešime vašu beznádejnú situáciu.

Nečakajte, kým vaše dlhy narastú. Čím rýchlejšie budete konať, tým jednoduchšie a efektívnejšie bude riešenie.


V ktorej fáze dlhu sa nachádzate?


1. fáza UPOMIENKA
4 tipy, vďaka ktorým predídete upomienkam
 
Viac informácií »
2. fáza VÝMÁHAČI
Nepodľahnite tlaku vymáhačov
 
Viac informácií »
3. fáza EXEKÚCIA
5 efektívnych ciest ako sa vyhnúť exekúcii
 
Viac informácií »
4. fáza DRAŽBA
Čo robiť, keď vám hrozí dražba majetku?
 
Viac informácií »
 


Potrebujete našu pomoc?
Napíšte nám.

* Povinný údaj

Vyplnením formulára sa k ničomu nezaväzujete.

Zdieľať